Automobilio paruošimas žiemai

Automobilio paruošimas žiemai 

 

Pavojingiausias metas vairuotojams yra žiema. Atėjus žiemai, stipriai padaugėja eismo įvykių, todėl būtina jai pasiruošti tinkamai. Net ir menkai praleista smulkmena gali tapti galvos skausmu žiemos metu. Autoservisas Daraida paruošė pagrindines rekomendacijas kaip automobilį paruošti žiemai.

Svarbiausi dalykai yra matomumas ir padangos. Daug vairuotojų pamiršta, kad automobilio stabilumui svarbu ne tik geros žieminės padangos, bet ir lygūs, tvarkingi ratlankiai. Nelygumas ant ratlankio gali automobilį irgi paversti nestabiliu ar paspartinti padangų devėjimasį, todėl patariama keičiant padangas pasitikrinti ir automobilio ratlankius ir jeigu reikia, pasinaudoti ratlankių lyginimo paslauga. Taip pat svarbu laiku pasirūpinti žieminio langų valymo skysčio ir gerais kokybiškais valytuvais.

 Automobilių pardavimo platformoje „Autoplius“ buvo atlikusi apklausą, kuri parodė, kad 71 proc. vairuotojų prieš žiemą pasirūpina tik automobilio padangomis ir langų valymo skysčiu, 62 proc. automobilių vairuotojų, patikrina akumuliatorių, o apie pusę vairuotojų pasirūpina, kad automobilyje būtų tempimo virvė. Daugelis vairuotojų yra susidūrę su situacija, kai norint važiuoti į darbą, neužsiveda automobilis. Nemaloni situacija, o išvengti labai paprasta. Autoservisas primena, kad svarbu patikrinti akumuliatoriaus stovį ir jeigu reikia, jį pakrauti arba įsigyti naują. 

Ruošiant automobilį žiemai svarbu nepamiršti smulkmenų. laiku pasikeisti langų skystį, įsidėti langų grandiklį ir šluostę sniegui. Daug vairuotojų ledo grandiklį bando pakeisti daiktais rastais po ranka - nuolaidų kortele, senu disku. Naudodami šias priemones rizikuojate įbrėžti stiklą, taip pat naudojant jas stiklas nuvalomas ne taip kokybiškai, kaip su specialiomis priemonėmis. Paklausius šių pagrindinių patarimų, turėsite kur kas mažiau problemų rytais ir važiuojant kelyje. 

 

Kaip reikia automobilį paruošti žiemai?

Pakeisti padangas;

Pasirūpinti žieminiu langų valymo skysčiu;

Patikrinti valytuvus;

Patikrinti tepalų lygi ir jeigu reikia pakeisti tepalus;

Patikrinti sabdžių sistemą;

Patikrinti ir jeigu reikia pakeisti užvedimo arba pašildymo žvakes;

 

Daraida linki vairuoti atidžiai ir saugiai. Primename, kad tinkamas automobilio paruošimas žiemai, gali sumažinti problemų kiekį ateityje.